ما به همراه شما بازدیدکنندگان گرامی به رتبه اول ایران در بین بیش از 2000 سایت تبلیغاتی رسیدیم
امروز : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
 
 
  •         
  •         
  •       
گفتگوی آنلاین

مسئول پشتيبانی
پشتیبانی فنی و رفع مشکلات احتمالی

0919


مسئول فروش
فروش و درخواست خدمات و تبلیغات

021

:: هدیه ثبت نام ! ::
gift
با ثبت نام در سايت در قرعه‌کشی دوره‌ای سایت قاره شرکت کنید و از جوایز نفیس آن بهره‌مند گردید !
هم اکنون ثبت نام کنید.
بنری گيف 120 * 120

تبليغات شما در اين محل

بنرهاى گيف 120 * 200
دسترسی سريع
خريد بليط آنلاين
خريد بليط هواپيما
خريد بليط قطار
كمك به مؤسسات خيريه
فال حافظ
بنرهاى فلش

بنرهاى فلش(120*200)

مقالات جديد
تازه‌های کاتالوگ
تازه‌های بروشور
دريافت نرم افزار

عنوان مقاله :: ايده‌هاي آن موريس در منزل- استفاده و مراقبت از گياهان دكوراتيو در خانه : : :

گل‌ها و گياهان با رنگ‌هاي زنده و شاد خود، مي‌توانند زندگي و نشاط را به خانه دعوت كنند. البته در صورتي كه سالم باشند و به صورت صحيح و اصولي به نمايش گذاشته شوند.
هنگامي كه قصد انتخاب و خريد گل و گياه داريد، توصيه مي‌كنيم اطلاعات لازم را درباره ميزان رشد گياه و ريشه آن، نحوه مراقبت از آن و ميزان ماندگاري آن نوع گياه از بك باغبان كسب كنيد؛ البته نكته مهم قبل از خريد گياه، سلامت ظاهري آن است.

 

 

براي استفاده دكوراتيو از گياهان بايد ابتدا بدانيد هرنوع گياه را در چه قسمتي از منزل قرار دهيد:

 


چه گياهي بايد كجا قرار گيرد؟

هنگام انتخاب جا براي قرار دادن گياه به دو نكته به خوبي توجه كنيد، اول اينكه جايي باشد كه شرايط براي رشد و نمو گياه به خوبي فراهم باشد و دوم اينكه قرار دادن گياه در آن‌جا به زيبايي فضا بيافزايد.

•    گل‌ها و گياهان كوتاه، پرپشت و بوته‌اي براي قرار گرفتن روي ميز، بالاي شومينه و سبد پنجره بسيار مناسب هستند و نماي بسيار زيبايي خلق مي‌كنند. اين گياهان پس از اينكه به گل نشستند براي مدت زيادي زنده و شاداب نخواهند ماند و بهتر است به خاك باغچه منتقل شوند. 

•    گياهان رونده از قبيل پيچك، ياس رونده و... بهتر است كنار ستون‌ها و ديوار قرار گيرد تا روي ستون و ديوار بخزد و جلوه بي‌نظيري خلق كند. اما اگر تمايل داريد از آن‌ها در قسمت مركزي خانه استفاده كنيد توصيه مي‌كنيم يك ميله يا چوب ميله‌اي كنار آن‌ها در گلدان قرار دهيد تا مرتب روي آن به صورت آبشاري پيشروي كرده و جلوه‌اي سرسبز و زيبا خلق كنند. توجه داشته باشيد كه اگر از اين گياهان رونده به خوبي مراقبت نشود ظاهري كم‌پشت و ناخوشايند پيدا مي‌كنند.


انتخاب ظرف گياه

انتخاب شكل و طرح ظرفي كه قرار است يك گياه خانگي در آن كاشته شود، هيچ محدوديتي ندارد. تنها نكته مهم اين است كه هنگام انتخاب گلدان و ظرف براي گياه موردنظر، بايد به ميزان رشد ريشه گياه توجه كنيد. مي‌توانيد از يك گلدان دكوراتيو يا يك گلدان بسيار ساده براي گياه خانگي خود استفاده كنيد. 

برخي از گياهان اگر به صورت گروهي كنار هم در يك گلدان يا ظرف كاشته شوند جلوه زيباتري خواهند داشت مانند نوعي گل مينياتوري كه بهتر است به صورت گروهي در جعبه مخصوصي كاشته شده و در قسمت پايين پنجره‌ها، قرار داده شود.

مراقبت از گياهان

گياهان خانگي در سايزها و اشكال بسيار متنوعي وجود دارند و مي‌توان از انواع گوناگون آن‌ها با توجه به سليقه خود و متناسب با موقعيت مكاني استفاده كرد. برخي از نكات مهم در خصوص نحوه مراقبت و نگهداري از گياهان به شرح زير است:

-    گياه را در جايي قرار دهيد تا شرايط براي رشد و نمو آن به بهترين شكل فراهم باشد، نه اينكه جايي باشد كه فقط جلوه زيبايي به اتاق بدهد.
-    آبياري و تغذيه گياه را متناسب با دستورالعمل خاص آن گياه انجام دهيد.
-    از امراض و خطراتي كه گياه را تهديد مي‌كند و علائم آن امراض مطلع شويد تا در صورت مشاهده آن‌ها به درمان گياه بپردازيد.
-    دماي محيط را تنظيم كنيد.
-    قسمت‌ها و برگ‌هاي بيمار گياه را مرتب هرس كنيد.
-    اگر احساس مي‌كنيد گياه خانگي‌تان در رنج است و خوب رشد نمي‌كند، به دنبال علت‌اش بگرديد و به سرعت مشكل را حل كنيد.


:: : : :